Kullanıcı Sözleşmesi

1. Kalitehost.com''e yapılan tüm ödemelerin geri ödemesi bulunmamaktadır(Sunucu ve VPS siparişleri dahil). Alınan hizmetten herhangi bir sebeple memnun kalınmaması halinde Kalitehost.com bu hizmet için herhangi bir geri ödeme yapmayı taahhüt etmez.

2. Kalitehost.com''in sağlayacağı tüm hizmetlerin aktif hale getirilebilmesi için hizmet ücretlerinin peşin ödenmesi gerekmektedir.

3. Barındırma hizmetlerimizden yararlanan müşterilerimizin tümü, aldıkları hizmete ait yedekleme işlemlerini yapmakla yükümlüdür. Kalitehost.com''den extra yedekleme hizmeti alınmadığı takdirde olası bir veri kaybı durumunda verilerin kurtarılabileceğini garanti edemez.

4. Barındırma hizmetlerimizden yararlanan müşterilerimizin maximum işlemci kullanımı %15 olmalıdır. bu oranı aşan müşterilerin Kalitehost.com hosting hesaplarını durdurma hakkına sahiptir. ücret iadesi şartlarına uygunluğu durumunda ücret iadesi yapılabilir.

5. Kalitehost.com ''e ait servisler yasadışı herhangi bir amaç için kullanılamaz, ya da bu tür aktivitelere destek veremez. Kalitehost.com suç teşkil eden yasadışı durumları ya da yanlış kullanımdan şüphelendiği durumları araştırma ve bulgu sonucunda kapatma yetkisine sahiptir.

6. Kalitehost.com servisleri kullanılarak yayınlanan zarar verici(virüs, trojan v.b.) her türlü objenin sorumluluğu müşteriye aittir. Kalitehost.com bu durumlara müdahale edip, söz konusu hesabı kapatma yetkisine sahiptir.

7. Kalitehost.com Üzerinden satın aldığınız VDS hizmetleri (Müşteri tarafından özel bir anlaşma yapılmadığı sürece) Oyun amaçlı kullanılamaz. Tespit edildiği taktirde VDS askıya alınacaktır.

8. Kişileri yanıltıcı,aldatmaya yönelik herhangi bir obje ekleme/silme ve düzeltmeye yönelik her türlü işlemler sahtekârlık olarak kabul edilmektedir. Şahısların isimlerini, şirket isimlerini kullanarak işlem yapmak kesinlikle yasaktır.

9. Kalitehost.com servisleri kullanılarak hile ile satın alınan ve satılan ürünler, parçalar veya servisler ile finansal girişimler "dolandırıcılık" olarak kabul edilip, gerekli "yasal işlemler" uygulanmaktadır.

10. Herhangi bir spam servisini barındıran, ya da spam servisi oluşturan kullanıcıları host eden, IP Adreslerinin herhangi birini/bir kaçını bu tür zararlı servisler için kullanan hesaplar/sunucular kesinlikle kapatılacaktır. Bu hesaplar ve sunucular müşterinin bu tarz zararlı servisleri açmamayı kabul etmesine kadar tekrar açılmayacaktır. Kabul edilmesi durumunda hesabınız açılıp yetkiniz teslim edilecektir. Bu tarz "suçlar"ı tekrarlayan sunucular tekrar açılmaksızın ve bilgiler teslim edilmeksizin KAPATILACAKTIR.

11. Kötü amaçla kullanılan ve başkalarının elektronik posta adresini kullanmasına engel olacak mail veya haberler hesabınızın kapatılmasına sebep olacaktır.

12. SPAM: Özellikle bu tür elektronik posta, haber, web host üzerinde barındırılarak yayınlanan spamlar ile ilgili Kalitehost.com hiçbir barındırma hizmetine ve sunucuya tölerans tanımayacaktır. Bu tarz servisleri barındırmak "kesinlikle" yasaktır!

13. Kalitehost.com servislerini /adını kullanarak diğer kullanıcıların hesaplarında yetki almaya çalışmak, yetki talep etmek veya yetki alarak girmek, bu yolla başkalarının bilgilerinin kaybolmasına neden olmak Kalitehost.com tarafından kesinlikle yasaklanmıştır. Güvenlik ilkesinin ihlâli sayılıp, hesabınızın kapanmasına sebebiyet verecektir.

14. Kalitehost.com servislerini kullanarak mail v.b. yollar ile herhangi bir şirketin/şahsın gizlilik ilkelerini ihlal etmek, patentini kullanmak, birinin malını kullanmak, izni olmayan resim ve müzikleri kullanmak, yayınlamak kesinlikle yasaktır.

15. Kalitehost.com servislerini kullanarak şahsın bilgisi olmadan toplanan, toplamaya teşvik edilen kişisel bilgiler kullanım ilkesi dışındadır.

16. Kalitehost.com servislerini kullanarak diğer şahısların iş ve network bilgi/işlemlerini etkileyecek (DDOS, trojan, virüs v.b.) yazılımların kullanımları yasaklanmıştır. Tespit edilen kullanıcı hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır

17. özellikle ücretsiz hosting hizmetimizden yararlanan müşterilerimiz hesapları açıldıktan 7 gün içinde nameserver yönlendirmesi yapılmazsa yada nameserver yönlendirmesi kalitehost.com sunucularına yönlenecek şekilde ayarlandıktan sonra herhangi bir sebeple nameserver değişikliği yapıldığında sistem tarafından ototmatik, herhangi bir şekilde geri getirilemez olarak panelden silinecektir.

18. Virüs Dağıtım; Kasıtlı olarak barındırılan virüs ve şahısların/firmaların barındırdıkları bilgilere zarar verebilecek,olumsuz yönde etkileyebilecek virüs içeren yazılımların,dağıtımları kesinlikle yasaklanmıştır! Bilginiz dışındaysa, lütfen bu konuda ki tespitleri dikkate alınız.

19. Tescilli yazılımlar; Tescilli, kullanım ilkeleri bulunan yazılımları izinsiz veya yasadışı kullanmak hesabınızın durdurulması sebebidir.

20. Kalitehost.com Üzerinden alınan VPS hizmetlerinde , teknik destek sadece VPS bazlı oluşan network ve donanım arızası konularında verilmektedir.Tüm VPS''ler "Unmanaged" olup , teknik destek ek ücrete tabiidir.

21. Müşteri - Personel İlişkileri; Mail, MSN, Telefon v.b. yollarla müşteri-personel ilişkilerini zedeleyecek görüşmelerde bulunmak, satın alınan hizmetin iptaline neden olmaktadır.